Queer Teori Yaz Seminerleri Başlıyor!

img

Süre: 2 hafta (9-12-16-19 Temmuz, 18:30-20:30)
Dil: Türkçe
Katılımcı sayısı: 20

Yürütücülüğünü İpek Şahinler ve Sevcan Tiftik'in yapacağı bu iki haftalık seminer katılımcılara Queer Teori’nin çekirdek kavramlarını ve ana meselelerini tanıtmayı amaçlar. Bu kapsamda “queer” kelimesinin doksanlarda akademiye girişinden başlanarak günümüze kadar hem akademik çevrelerde hem de günlük hayatta nasıl evrildiğine Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları ve Queer Çalışmalar disiplinlerinde üretilmiş makalelerle yakından bakılacaktır.

Yaz Seminerleri herkesin katılımına açıktır ve ücretsizdir. Seminerlerden hangi güne/günlere katılım sağlanacaksa, tarihler tek bir mail içerisinde yazılarak kayıt olunması gerekmektedir. Her bir oturumun  kontenjanı 20 kişiyle sınırlı olup katılımcılar kayıt sırası esas alınarak belirlenecektir. Seminer öncesinde katılımcıların gelemeyeceğini iletmeleri halinde, gelmeyenlerin yerine sıradaki kişiler alınacaktır. Kayıt için atolye@spod.org.tr adresine, konu başlığına “Yaz Seminerleri” yazan e-posta gönderilmesi gerekmektedir.

Tüm katılımcılardan listedeki zorunlu metinlerle birlikte Cinselliğin Tarihi 1. cildi ve Cinsiyet Belası’nın okunarak gelmesi ve tartışmaların parçası olması beklenmektedir. 

Birincil okumalar: 
Michel Foucault, Cinselliğin Tarihi Vol. I
Judith Butler, Cinsiyet Belası: Feminizm ve Kimliğin Altüst Edilişi

Seminer programı için tıklayın.