Esen Kunt ile Edebiyattan Sinemaya: Queer Bakış IV – Virginia Woolf / “Orlando”

EsenKunt_Hafta4

SPoD Akademi’nin düzenlediği 4 haftalık “Esen Kunt ile Edebiyattan Sinemaya: Queer Bakış” atölye çalışmasının dördüncü ve son oturumu için başvurular bugün itibariyle açıldı.

Atölyenin son haftası, 28/11/2016 Pazartesi günü 19:00-21:30 saatleri arasında SPoD ofiste gerçekleşecek ve Virginia Woolf’un “Orlando” adlı eseri üzerine odaklanıyor olacak.

Son hafta atölyesine katılmak için şu formu en geç 24/11/2016 Perşembe akşamına kadar doldurmanız gerekmektedir: https://spodakademi.typeform.com/to/wUMkfC

Katılım kontenjanımız sınırlı olduğu için ilk gelen ilk yerleşir mottosu ile ilerlemekteyiz. İlk haftalardaki katılımcılara öncelik tanınacağını da belirtmek isteriz.

Bu haftanın okuması, başvurunuz kabul olduktan sonra size e-mail üzerinden aktarılacaktır.

Son hafta için başvurularınızı bekliyoruz!

Etkinlik facebook linki: https://www.facebook.com/events/333550043704177/

Esen Kunt hakkında:
Esen Kunt İstanbul Üniversitesi gazetecilik bölümünü bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İngilizce Siyaset Bilim ve Radyo TV bölümlerinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünde doktora tez çalışmalarını devam ettirmekte. Bu süre zarfında Kitap Dünyası adlı bir edebiyat programı hazırladı ve sunan Esen Kunt, üniversitede göstergebilim, sinema tarihi, sinema edebiyat ilişkisi film analizi, yaratıcı yazım üzerine ders vermektedir. Yazı üzerine hem kuramsal hem de yaratıcı anlamda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Uzun yıllardır öykü ve denemeleri çeşitli dergilerde yayınlanmaktadır. Postkitap yayın kurulu üyesidir. GodFather Sinema dergisi ve Çevrimdışı edebiyat dergilerine düzenli olarak yazmaktadır. Belgesel, fotoğraf ve video art çalışmaları da bulunmaktadır. 2017’de yayınlanacak bir roman dosyası mevcuttur. Esen Kunt, Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Forumu Cins Adımlar projesinde de bir hikaye anlatıcısıdır.