Psikolojik Danışma

SPoD, LGBTi bireylerin gündelik hayatta, aile, okul, arkadaş, iş çevresinde karşılaştıkları baskı, ayrımcılık ve şiddet gibi sorunlarla baş etmelerini sağlamada ruh sağlığı uzmanları aracılığı ile psikolojik destek ve danışmanlık alabilmelerini kolaylaştırıyor.

Kimler başvurabilir?

Cinsel yönelimi ya da cinsiyet kimliğinden kaynaklanan sorunları aşmada psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bütün LGBTI bireyler başvurabilir. Çalışmalarımız şimdilik sadece İstanbul ile sınırlıdır.

Nasıl başvurabilirsiniz? 

Ruh sağlığı uzmanlarımıza ulaşabilmek için öncelikle aşağıdaki link üzerinden ulaşabileceğiniz kısa formu doldurmanızı rica ediyoruz. Başvurunuzun ardından yapılacak bir ilk görüşme sonrasında uygun uzmana yönlendirilebilirsiniz.

 SPoD Psikolojik Danışma Başvuru İçin Tıklayın!

İlk Görüşme

Başvuru formunuz, terapist ağından sorumlu bir terapist tarafından değerlendirilecektir ve iki hafta içinde ilk randevunuza çağrılacaksınız. Bu ilk görüşme bir değerlendirme görüşmesidir ve ücretlidir. Bu ilk görüşme sonrasında sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda, uygun görülen bir terapiste yönlendirileceksiniz.

Terapi Şartları Hakkında

·      –   Psikolojik destek 12 hafta olarak kurgulanmıştır.

·      –   Danışanın katılamadığı seanslar öngörülen toplam 12 seanstan düşülecektir ve danışanlar 24 saat önceden haber vermeden gelmedikleri randevulardan ekonomik olarak yükümlüdür.

·      –   İki kere üst üste terapiste haber vermeden görüşmeye gelinmediği hallerde danışan görüşmeleri bıraktığı kabul edilerek bekleme listesine alınacaktır.

·       –  Danışanlar aynı zamanda terapistinin yönlendirmesiyle yine SPoD’un ruh sağlığı uzmanları tarafından modere edilen grup görüşmelerine de katılabilirler. 

 –  HIV ile yaşayan LGBTI bireyler başvurduklarında ,  SPoD ofise isim vermek zorunda olmadan doğrudan ilgili uzmana yönlendirileceklerdir.

Terapi Ücreti

Psikoterapi ağımızdaki terapistler yarı gönüllü olarak günümüz şartlarına göre düşük bir ücretle terapi desteği sağlamaktadır. 12 seans için geçerli olan bu ücret çalışanlar için seans başına 100 TL ve çalışmayan ve öğrenciler icin 70 TL’dir.  

12 seans sonunda, eğer aynı terapistle çalışmaya devam etmek isterseniz,  SPoD’tan bağımsız olarak danışan ile terapist kendi arasında yeni terapi ücretini belirler.

SPoD Ruh Sağlığı Uzmanları Hakkında 

SPoD ruh sağlığı uzmanları kendi klinik deneyimlerinin yanında SPoD’un düzenlediği 40 saatlik LGBTI danışanlarla danışmanlık süreçleri hakkında bilgilendirici çalışmaya katılmış uzmanlardan oluşmaktadır. Bununla beraber uzmanlar danışmanlık süreçleri boyunca eğitmen uzmanlarımız aracılığıyla düzenli olarak süpervizyon almaya devam edeceklerdir.